38 thoughts on “Zaman

    1. Bi şey daha diyeyim:
     dialog:

     yürüyüşçüler: hürriyet bizimdir!
     birisi: yalancılar! hürriyet gazetesinin sahibi benim!!!
     :) :d :0
     yani gazete isimleri olaylardan etkilenilerek olduğu için her şeye bir gazeteden pay çıkarılıyor!!

 1. Soru pek açıklayıcı olmamış gibi görünüyor. gazeteci hangi gazetede çalışıyor. 10 gün ileriye yolculuk edenin yazıyı kestiği gazete hangisi ?
  bunlar farklı gazetelerse, 10 gün sonraki zamanda aynı yazı farklı iki gazetede bulunacaktır.

  aynı gazete ise zaten, o 10 gün içerisinde yazıyı yazan editör ortaya çıkacak ve o yazıyı gazeteye koymak isteyecektir ve bu sorunun yazarının gazeteci arkadaşı ile ellerinde aynı yazı ile karşılaşacaklardır.

  eğer öyle bir editör yoksa;
  a) sorunun yazarının gazeteci arkadaşı zaten o yazıyı 10 gün içerisinde kendi yazacaktır ve soru sahibinin 10 gün sonraya gitmesine gerek yoktur.
  b) eğer bu gazeteci arkadaş soruyu yazmayacaksa, 10 gün sonra zaten böyle bir yazının olması imkansızdır.

 2. Hımmm 10 dün sonrasına gittin madem borsayla yada şans oyunlarıyla alakalı bir yazı getireceğine o kazanacağın parayla kendine gazete kurar, istediğini karalar istediğini göğe çıkartırdın yada adam gibi gazetecilik yapabileceğin kendi gazeten olurdu….
  kim takar yazıyı….

  ama cevapmı istiyorsun eğer arkadaşın gazeteciyse yazı zaten onundur.
  yok değilse arkadaşın gazeteci değil emek hırsızıdır sende onun ortağısın.

 3. Hangi gazeteden kesilmiş ise(yazıyı hangi yazar yazmış ise); o yazıyı yazan kişidir(herhangi bir gazeteden kesilmiş yazı, verdiği arkadaşı aynı gazete veya yazar olmayabilir).

 4. Zaman gazetesindeki biri yazmıştır çünkü zaman ve bugün gazete isimleri zamanda 10 gün ileri gitmiş ve yazıyı zaman gazetesinden kesmiş onun için zaman gazetesinden biri bu yazıyı yazmıştır gayet mantıklı bi cevap dimi arkadaşlar

  1. Evet mantıklı ama bu cevap üstte bir yerlede vardı . ve ben şöyle demiştim ve yine aynısını diyorum: tmm mantıklıda bi gazete şirketinde 10 gün ileriye nasıl gitcen?
   ve eğer üstteki cevabımı okursan ( başkasına verdiğim cevabı)

   orada bi diyalog vardı. istersen onuda oku.

 5. Arkadaşlar zeka sorusuna farklı bir cevap yazıyorum ne kadar dogru olur bılmem ama bu yazıyı yazan mustafa arkadaştır gazetedeki yazıyı sormuyor hepiniz kanımca tongaya düştünüz :d

 6. Bu yazıyı yazan teknik olarak belli değildir ama teoride yazıyı kesen kişi terminatorvari bir paradoksa girmiştir…mantık açısından zayıf bir soru ama çılgınlar için ideal…yazıyı baskı makinesi yazmıştır.

 7. Arkadaş arşiv kısmında 10 gün ileriye gidebilir.ordan aldığı yazıyı vermiş bugün gazetesindeki arkadaşına o da 10 gün sonra yayımlamış.yazı zaman gazetesindeki yazara ait.fakat bu yazıyı mustafatufan92 yazmıştır.

  gerçekler zamanla anlaşılır. yormayın kafanızı :)

Bir cevap yazın