Tuhaf Zaman

Archie, yerel bir postaneyi soymayı planlayan bir soyguncu çetesinin şoförüdür. Plan gereği postaneye akşam saat 6 ya çeyrek kala girilir. Paralar toplanırken postane personeli rehin alınır. Soyguncular Archie ye motoru çalışır halde bırakmasını ve saat tam altıda gitmeye hazır halde beklemesini söylerler. Archie şoför koltuğundan, çetenin postaneye saat 6 ya çeyrek kala girişini seyreder. 10 dakika sonra arabanın saatine baktığında 6 ya 5 vardır. Bir dakika sonra da 6 ya 4 kalmıştır. Ama 2 dakika sonra tekrar baktığında saat hala 6 ya 4 vardır. 1 dakika sora yeniden bakar. Şimdi de 6 ya 5 var gözükmektedir. Archie bunu görünce paniğe kapılır. Zaman gerçekten geri mi gitmeye başlamıştır yoksa o kafayı mı yemiştir? Bir dakika sonra saate bir kez daha baktığında kafayı yememiş olduğunu anlar; zaten çete üyeleri de elleri dolu torbalarla postaneden çıkmıştır. Peki ama zamana noluyordu?

Author: Sherlocked

5 thoughts on “Tuhaf Zaman

  1. Köstekli bir saatdir..Dairesel şekilde oldugundan akrep ve yelkovan ters dönünce birbirinin simetrisi durumunda.Yani ilk seferde saate düzgün bakıyor ancak ikinci seferde saat ters dönmüş

  2. saat dijital saattir.
    8 i oluşturan karakterlerden birisi eksiktir, bu nedenle saat 58 geçe 56 yı, 59 geçe de 55 i göstermektedir. (bozuk olan karakter 8 i oluşturan üst karenin sağındaki çubuktur.)

  3. Arabanın saati dijitaldir. Ve en sağ üst çubuğu bozuktur. Dolayısıyla, 05:45’i doğru gösterir. 10 dakika sonra, 05:55’i de doğru gösterir. 1 dakika sonra, 05:56’yı da doğru gösterir. Ancak iki dakika sonra 05:58’i 05:56 olarak gösterir. Ve bir dakika sonra 05:59’u 05:55 olarak gösterir.

Bir cevap yazın