Polis Neden Adamı Tutuklar

Bir gün kadın kocasına banyo yapacağını bu yüzden şohpeni açmasını söyler.Kocası şohpeni açar.Daha sonra polisi arar ve karısının ölüğünü söyler.Polis adamın ifadesini alır.

Adam: Karım banyo yapacağı için şohpeni açmamı istedi, bende açtım daha sonra patırtılar geldi, kapıyı açmaya çalıştım açılmadı bende delikten baktım, banyodaki aynanın yansımasından karımın yerde yattığını gördüm der.

Poliste adama suçlu sensin der. Bunun nedeni nedir?

Olay tarihi: 05.02.2001

Soru: Polis neden adamı tutuklar?

Author: matematik_

41 thoughts on “Polis Neden Adamı Tutuklar

 1. Karısı banyo yapıyorsa; ayna buğulanmıştır ve kapının deliğinden bakarak karısını goremez. gorebilmesi için camdaki buğuyu silmesi gerekir. içeri girmediğini soylediğine gore kadının banyoda öldüğünü zaten biliyordu yada öleceğini biliyordu? bu da adamı zanlı yapar.
  bilmem doğru mu acaba…

 2. Kapı deliğinden bakan biri içerdeki aynanın yansımasından yerdeki cesedi göremez.düzlem aynalarda görüş açısı konusuna göre aynanın yerden belli bir yükseklikte olduğu düşünülürse bu imkansız.kapı deliğinin boyutuna göre çıkan ışık ışınlarının oluşturduğu görüş mesafesi buna izin vermez.adam küçük bir delikten bakıyorsa muhtemelen kendisini görecektir.ve ayrıca banyo yapıldıysa buğulanma olmuşturki buda aynanın yansıtıcı özelliğinin o an için olmadığı anlamına gelir…

 3. Aynadan goremezsin diye bir sey olamaz, ayna egik olabiilir asagıda olabilir ( en azından isbat edilemez)
  buhu falan da anlamsiz ki kadın soguk suyla ya da cok ılık suyla dus almıs olabilir.

  gerci verilecek her cevaba bir kulp bulunur ama en mantıklısı :

  kapıyı acmaya calıstım ama acılmadı bilgisini neden versin ki soru..demek ki kilitlenmis bir kapı var..

  anahtarı uzerinde oldugunu ve delikten bakmanın imkansız oldugunu anlatmak istiyor bu ipucu ama genede kapı arkadan surguyle kapatılmıs olabilir vs..ya da anahtarı ittirdim dustu der adam yani biraz zorlama olmus ama sanirim soru bu cevabı istiyor..

 4. Slm kardeş ben düşündüm kesin bir cevap bulmadım ancak ipucunun nerde olduğunu buldum galiba aynanın yansımasından bir ipucu var bütün olay onunla çözülecek bir an önce de cevabı versen iyi olur :) çok merak ettim :))):d

 5. Karısının yerde yattığını gören adam neden hemen ölüm teşhisi koysunki belki kadın şoktan bayılmıştır kapıyı kırıp bakması gerekir kadın hayattamı die direkt polisi arıyorsa bunda bi iş vardır heralde :))

 6. Adam, karısının öldüğünü bildiği için banyo içerisinden patırtılar geldikten sonra banyo kapısını çalıp ses vermeden direk olarak kapının deliğinden bakarak, karısının ölüp ölmediğini kontrol etmesi olup bunu da polise bu şekilde beyan etmesi sonucu poliste anlamıştır.

 7. çok basit hemen banyoya koşmuş ve aynadan görmüş varsayalım ki açı müsait aynayı görebiliyor ve yine varsayalım ki kadın aynanı yansıma açışına düşmüş olsun ama şohpen açık olduğu için o an aynanın buhardan hiçbirşey göstermiyor olması gerekiyor:)

 8. Adam yalan söylüyor şofbeni açtıysa kadın banyoyu sıcak suyla yapmış olmalı o durumda oluşan su buharı aynada buğulanma yapar ve aynada hiçbir şey göremezsiniz yakından baksanız bile yüzünüz görülmez
  kaldı ki kapının deliğinden yerde yatan kadını görmek hemen yakalardım
  bnde olsam
  *sıcak suyla banyo yaptıktan sonra aynaya bakın test için…..

 9. Kapı kilitli ise kapının deliğinden bakması imkansız altından bakabilir içeride az bir ışık var ise oda aynanın sayesinde yerde yatan kadını gösterir kadının ölüm sebebi adli tıptan gelecek rapordan sonra belli olur :)))

 10. Arkadaşlar ben cevabı buldum düşündüm düşündüm en sonunda buldum :)) arkadaşalr bakın bir kişi banyo yaparsa nemin etkisiyle aynada boğu uluşur buğudan insanın delikten görmesi imkansızdır ondan dolayı adamı tutuklmış

 11. Adam kapıyı açamadıysa bu kilitli olduğu anlamına gelmez, kadın kapının önüne de düşmüş olabilir. o nedenle açılmıyordur. soruda kapı kilitli denmiyor.

  adam karısını gerçekten aynadan gördü diyelim, öldüğünü bilemez. böyle bir durumda da polis değil kapıyı açmak için yardım çağırılır. ambulans vs. bence bu nedenle polis adamı suçlu buldu.

  aynadan gördüm demesi de ayrıca şüpheli tabii :))

 12. Arkadaşlar bence aynanın buğulanması yada cesedin ayna açısına düşmeme olasılığı mantıksız. çünkü bu durumların ikiside polisin hemen test edip onaylayabileceği durumlar. bence bu adam böyle konuda yalan söyleme ihtimaline sahip değil. cevap daha değişik bişey olmalı. tabi sorarsanızki bi fikrin varmı diye???. şu an için hayır

 13. Cevap şu adam şohbeni çok açtığı için kadın çok sıcağa dayanamıyıp ölmüştür ve aynada buharlaşmıştır adamda aynaya baktım diyo kadının yansımasını görmüş yerde olduğunu ama ayna buharlaşmış göremezki polis bunun için adamı tutuklamıştır

 14. Adam aslında karısını öldürmüştür fakat cinayetin ortaya çıkcağını bilir
  bunun için polisi arar ve kendini suçsuz gibi gösterir
  gelelim polisin adamı nasıl suçlu bulduğuna adam bir yerde pot kırıyo
  pot kırdığı yer delikten baktım demesi karısı neden anahtarı çıkarma ihtiyacı duysun

 15. Eğer kadın, şohben yüzünden ölüyorsa, evdeki sistemin kısa devre yapması söz konusu olur, hatta kesindir. ve banyolar da bildiğimiz gibi penceresiz olur ve günün her saati karanlık olur. eğer kadın şohbenden çarpılıp öldüyse, kısa devreden dolayı banyonun ışığı kapanmıştır. dolayısıyla adam delikten baktığında karanlığı görür sadece.

 16. Evli olanlar bilir. banyonun kapısını kilitlemek ancak yabancılar olunca yapılır. kocasına degil. dolayısiyle kapı acılmamıs olamaz. adam kilitleyip gazı acar iş bittikten sonra kilidi acar ve anahtarı icerden yerine takar aynanın konumunu da bu arada ayarlamayı ihmal etmez

Bir cevap yazın