31 thoughts on “Ölümlerden Ölüm Beğen

 1. Mahkum bir tavuğun başını ağzına sokup dişiyle kopartmıştır. kralada beni tavuğu öldürdüğüm gibi öldürün demiştir. kral adamın kafasını ağzına sokamayacağına göre adamıda öldürememiştir.

 2. Arkadaşlar siz soruyu başka bir soruyla karıştırdınız galiba.

  tüm cevaplar sanki şu bildiğimiz soruya göre verilmiş.

  “kral mahkuma bir tavuk verir ve der ki:
  bu tavuğu nasıl öldürürsen seni öyle öldüreceğim.
  mahkum bu durumdan nasıl kurtulur?”

  bizim durumumuzda böyle bişey yok bir ölüm şekli seçmesi isteniyor yani herkes sözleşmiş gibi tavuğu nerden çıkardı anlamıyorum. bu soru o soru değil!

  kesin aranan cevap farklıdır ama ben de kendi çapımda bir cevap yazayım;

  mahkum krala sizin zehirlenmiş etinizden yiyerek ölmek istiyorum diyebilir mesela.

  1. Tabi bu arada yanlış anlaşma olmasın, bir tavuk alıp kafasını ağzıyla koparıp beni bir insanın bu tavuğu öldürdüğüm şekilde öldürmesini istiyorum demesi de bana göre cevaplardan biridir. ama sorumuzda tavuk geçmiyoken tavuk yerine civciv ya da ne bileyim hamsi değildir de illa tavuktur?

  1. Hayır dolaylı olarak herkesin cevabı yanlış. ecel illa yatakta ölmek değil ki ölümün her türlüsü ecel dir. ayrıca bu bir zeka sorusu değil bence yorum sorusu herkes farklı cevap verir ama hepsi doğru olur zeka sorularının tek bir doğrusu olur.

 3. Adam krala derki;asılarak ölmek istiyorum,bu şekilde kurtulabilirim belki.kral nasıl diye sorar,şöyleki:darağacı tahtınızın üzerine yapılacak,ilmeği boynuma dolamak için tahtınızın üzerine çıkacam,ip boynuma dolandıktan sonra boğulmam için cellat tahtı devirecek ki o cesareti gösterebilirse.işte kralım tahtınızı devirmek için ölmeye hazırım siz tahtınızın devrilmesine hazırmısınız.sorduğu sorunun üzerine cevap ekleyen adamı dikkatle süzen kral aklımı aldın lan,ölüm korkusuna yakalanınca nasılda döktün eteğindeki taşları kerata der,adamı gönderir.doğru cevap olmayabilir ama olasılık kuramından bir demet çiçek demessek haksızlık etmiş oluruz…

 4. Bence bu zeka sorusundan çok yorum sorusu ve gayet tabi birden fazla cevabı olabilir… adam birden fazla yolla ölümden sıvışabilir…misal bi laf eeder, kral onu öldüremez… neyse hasılı kelam vesselam bence herkes ayrı bir ölmeme yöntemi bulabilir…
  hadi ben de bi dane yazaym…
  beni torunumun torununun torununa öldürt…

 5. Bencede bu bir yorum sorusu. bende bitane yazayım (veya bir kaç tane:))

  1 – siz ülkemizdeki kum taneciklerini sayın. sonra beni o kum tanecikleri kaç tane ise onların çeyrği kadar kurşuna dizerek öldürün.
  2- 1 dk efendimiz der. ve dışardan bir canlı getireceğini sonra onun üzerinde ölüm şeklini belirlemek istediğini söyler.( o bir dakika hala sürüyor:) ) (gerçi kral muhafız gönderir) ama olsun:)

 6. Arkadaşlar adam kral olarak ölmek istemiştir.az da olsa kral olduğu zaman kendini affetmiştir. bence ölüm şekli yanlış …aksi takdirde bu sorunun cevabı milyonlarca olur..

 7. Bu sorunun doğru cevabı ecelime bırakındır lakin kral şöyle mantık yürütebilir ben seni öldürdüğüm an senin kaderindede benim seni şimdi öldürmem yazıyodur zaten diyerek öldürür.. ayrıca bi aslan adamın kafasını gayet rahat koparabilir ve ayrıca extra bir sürü cevap verebilir adam.. bana sadece bi tokat atın veya ne biliyim ay a bırakın açlıktan öleyim vs vs saçmalıyabilir..

 8. Mahkum bir tavuğun başını ağzına sokup dişiyle kopartmıştır. kralada beni tavuğu öldürdüğüm gibi öldürün demiştir. kral adamın kafasını ağzına sokamayacağına göre adamıda öldürememiştir.

 9. birincisi tavuk olayı başka bir sorudur bunla alakası yoktur orada kral adama derki şu tavuğu öyle bir şekil öldür ki biz seni öyle öldüremiyelim adam tavuğun kafasını ağzına alır koparır insan insanın kafasını ağzına alamaz
  bu soruda da adam krala sizin gibi ölmek isterim demiştir kral henüz ölmediğinden yırtar:))

Bir cevap yazın