Ölü Adam

Adamın biri büyük bir çölün ortasında çırılçıplak, kumların üzerinde ve elinde bir çöp ile ölü olarak bulunuyor. Etrafında içi boş valizler, kıyafetler var.

Bu adam nasıl ölmüştür?

Not 1: Daha önce verildimi bilmiyorum, verildi ise bilenler bilmeyenlere zaman tanısın lütfen. Ben sitede göremedim.

Not 2: Bir tek senaryolu, mantıklı cevap vardır.

Author: Resource

16 thoughts on “Ölü Adam

 1. Bu adamlar balon ile yolculuk yaparken helyum gazı azalınca ağırlığın azalması gerekmiş.hepsi soyunmuş hafifletmek için ama birisini daha atlaması gerekmiş.çöp çekmişler ve kaybeden atlamış..çölün ortasına atlayıp ölmüş….

 2. Hikayenin sonunu hikayeyi anlatana evet ve hayır seklinde verilebilecek cevapları olan sorularla bulmaya calişma oyunlarının klasik sorularından :)

  bir baskasi da su cıplak yatan balıklar..o da burda soruldu

  bir baskasi ise adam tabagindaki yemegin tadına bakmis, dusunmus ve intihar etmis neden ? vb…

  evet eglenceli oyunlar…

 3. Bu soru üniversiteye giderken arkadaşlar arasında oynadığımız bir soru- cevap oyununun konusuydu..
  çok eğlenceli bir oyundur..ama bu sorunun çok eski ve bilinen bir soru olduğunu düşünüyorum..
  daha önce duymamış olanlar için zevkli bir soru..

 4. Etrafında bir şekilde valizlerden dışarıya çıkan kıyafetler var. elinde bir çöp. hmm çölün ortasında sadece kendisi olduğu için ve sıcaktan bunaldığı için bütün elbiselerini çıkarmış olabilirmi ? =) ama elindeki çöpün nereden geldiğini bilemiyecem. ee ne derler , ” bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı … ” :p

    1. Bence de…ha bu arda arkadaşlar bu soruyu kim sordu..??yani şunun için soruyorum da hepimiz farklı faklı fikirler ortaya koyuyoruz ve cevabını da çıkaramıyoruz bu sorunun cevabını lütfen açıklar mısın resource!!??..

 5. Copte buldugu bir sey icine kacar ve kiyafetlerini cikarmak zorunda kalir.daha sonra cantasinda her hangi bir siprey arama amaciyla acar ve kiyafetleri firlatark sipreyi arar…. (not= copun icndeki sey bir bocek olabilir mesela)

Bir cevap yazın