Nasıl Bir Tesisat Uygulanır?

Ali bey, Ahmet bey ve Abdullah bey evlerine, Elektrik / Su / Gaz almak istiyorlar… Fakat kavgalı olduklarından ne kablo nede boruların kesişmesini bile istemiyorlar. Ve bir mühendisten yardım istiyorlar. Mühendis bu duruma çözüm buluyor.Çözüm nedir?

Not: Evleri ve elektrik/su/gazı istediniz gibi kullanabilirsiniz arka arkaya yan yana gibi… Evlerin içine koymak yoktur.

Author: mpmesut

...

8 thoughts on “Nasıl Bir Tesisat Uygulanır?

  1. Soruda sanki anlaşılmayan bir yer var. ben çizimlerimi bir uygulama platformunda yaptığımda farklı evlerde oyuran ali ahmet ve abdullah için elektrik/gaz/su borularını bir birlerine değirmeden yapabiliyorum. fakat aynı apartman dairesini yada aynı apartmanda oturuyorlar deseydin eğer cevabım daha farklı olucaktı.

  2. Bu soruyu biliyorum ama böle okuyarak anlaması zor çizerek anlatması daha kolay 3 nokta çizin tam altlarına 3 nokta koyun alttaki her bir noktayı üstteki 3 noktayada götürün ama hiçbir çizgi kesişmicek bazı matematik hocaları imkansız diyor ama bilmiyorum bencede imkansız

  3. Düzlemsel olarak bu sorunun çözümü olmaz. hiçbir düzlemsel graph k33 veya k5 i içeremez.
    soruda sorulan k33 ün düzleme yerleştirilmesidir. evlerden birinin ya da kaynaklardan birini yüksekliği değiştirilerek 3. boyut kazandırılıp ancak soru çözülebilir. sonuç olarak şekil kağıt üzerine aktarılınca kesit olarak yine bir kesişme olacaktır ama 3 boyutta kesişme olmayacaktır vs vs vs

Bir cevap yazın