Mantıksızlığı Bul

Bir çift tatil için uzakdoğu’da bir ülkeye giderler.Bir pazar günü kiliseye giderler.Kilisede yan yana otururken adam sıcaktan uyuyakalır ve başı karısının omuzuna düşer.Bu arada kadın sıcaktan dolayı yelpazesini sallamaktadır.Adam rüyasında ortaçağ avrupasında bulur kendini.Engizisyon mahkemelerince idama mahkum edilir.Diyotine yatırırlar ve ipi keserler.Bıçak tam adamın boynunu kesecekken uyanır ve karısının yelpazesi boynuna çarpar.Adam şoka girip ölür.Hikayedeki mantıksızlığı bulunuz?

Author: badboy902

eskiden zekiydim üniversiteye gidince kafa durdu.pasları atmak lazım acilen zira mantık yürütmekten aciz bi insan olmak istemiyorum.

18 thoughts on “Mantıksızlığı Bul

  1. Simdi ılk olarak ortaçag engızısyanunda bıldıgım kadarı ıle ıdam yok kısı olene kadar ıskence yapılıyo. ıkıncısı dıyotın yanı gıyotın fransız devrımı ıle ortaya cıkar ama orta cag ıstanbulun fethı ıle uanı1453 te son bulur. fransız devrımı ıse 1790 surlarında olur. belkı basıt bı mantıksızlık buldum ama.

  2. Beyler, mantiksizlik belirttiginiz gibi; admin ruyasinin bilinmesidir. Diger yaklasimlar, tutarsizlik diye one suruluyor. ‘Diyotine’ bu soruda souyu soranin, kasitli mi yoksa hatalimi yazdigi konusunda emin degiliz; yani hatali yazim olabilir. Ikincisi, her kim olursa olsun, ruyasinda herkes kendisini her yerde her kosulda gorebilir. Dolayisiyla, burada bir anormallik yok. Onemli olan, nasil oluyorda, uyanir uyanmaz mefta olan birisinin ruyasi bilinebiliniyor. Onemli olan bu.

  3. Cevabı zaten verilmiş biraz geç kaldım ama yinede söyleyeyim

    mantıksızlık ölen bir adamın rüyasının bilinmesidir. bu soruyu önceden de duydum cevap bu.

    zaten belirtilmiş ama tabi ki diyotin diye bir cihaz yoktur, giyotin diye yazılır.

Bir cevap yazın