Kaz Eti

Bir gün adamın biri sahilde bir lokantaya gider, garson gelir buyrun efendim ne istemistiniz der, müşteri bana kaz eti getir der, garson biraz esprili şekilde efendim bizde kaz eti yok martı olmazmı der müşteri cebinden bir sürü para çıkarır  garsona verir bana kaz eti getir der garson parayı görünce derhal efendim getiriyorum der, biraz sonra garson kaz etini pişirip müşterinin önüne koyar bizim müşteride bir defa ısırdıktan sonra çeker tabancasını kendini vurur. Neden acaba?

Author: sancaktar

19 thoughts on “Kaz Eti

  1. Adam karısı veya çocuğuyla seyahat ederken bir kaza geçirir ve diğer sağ kalan yolcularla bir adaya düşerler.adam daha önce hayatında hiç kaz eti yememiştir , tadını bilmemektedir. adada yiyecek sıkıntısı olduğundan hayat zordur ve gruplar halinde yiyecek aramaya çıkarlar.karısının ve ya çocuğunun olduğu grup yiyecek bulmuştur yani kaz bulmuştur ve ne tesadüftür ki adamın karısı ya da çocuğu o gün bir sebepten ölmüş veya kaybolmuştur.adam adadan kurtulunca bir lokantaya gitmiş ve kaz sipariş etmiş ve kazın tadına bakınca anlamıştır o gün orada yediği karısı ve ya çocuğudur.

  2. Bence de botan ın dediği doğru ama soruda bize bir ipucu verseydi çözebilirdik.şu soruda senaryo üretmek zorundayız ve birden çok cevap çıkıyor,ama en mantıklısı botan ın dediği cevap bence

  3. Adamın “bana kaz eti getir” demesiyle zaten esprili olan
    garson gider mezarlığı kazar ilk bulduğu ölü etini getirir ve adamın ilk lokmasından sonra söyler.adamda yediremez kendini vurur…

  4. Bence botanın senaryosu biraz daha mantıklı ama bu tek cevaplı sorulardan değil yani kesin bi cevap yok birden çok senaryo üretilir,mesela:

    adam kazı çok seviyodur ve ömrü kısadır ve ölmesine az kalmıştır ve ölmeden önce son kez kaz yemek istemiş olabilir ve bir ısırık alıp kendini vurmştur çünkü ölene kadar kazın tadı gidebilirdi yani dediğim gibi doğru cvp yoktur bir sürü şey uydurulabilir:)

Bir cevap yazın