Katil Hem Ofiste Hem Olay Yerinde Nasıl Olur?

Arkadaşlar cevabını benim de bilmedigim bi soru var.Çok önceden gazeteden okumuştum ama cevabına bakamamıştım.Yıllardır düşünmeme rağmen cevabı bulamadım.Soru geliyor …

Bir cinayet işlenmişti ve polis şüpheliyi sorguya çekmiş, adam her seferinde inkar etmiştir kendisinin yapmadıgını hatta olay saatinde ofisinde bulundugunu bunu sekreterinin de gördüğünü söyler.

Sekreterin verdigi ifade şöyledir :

“Patronum olay saatinde kendi ofisindeydi, kapısı aralıktı ve içeriye kimseyi almamamı kimseyle görüşme yapmayacağını söylemişti.Ben masamda çalışırken patronumun aralık olan kapısından onun odasında oldugunu duvardaki aynadan görmekteydim” der.Ama suçlu o adamdır.Adam aynı anda hem ofiste hem olay yerinde nasıl bulunmuştur?

Author: aptalarif

34 thoughts on “Katil Hem Ofiste Hem Olay Yerinde Nasıl Olur?

  1. Adam zaman ayarlı bir aletle öldürmüş olmalı kendi de ofisindeydi kimsenin şüphelenmemesi için kendine şahit lazımdı ve ofisin kapısını bunun için açık bıraktı sekreteri onu görücek ve şahitlik yapıcaktı

 1. bu soruda eksiklik var.bende bu soruyu gazeteden okumuştum.ama ufak bir fark vardı.sekreter ifade verirken ‘ içeride patronum çalışıyordu.bunu aynadan görebiliyordum.hatta bu aynadan tişörtündeki ‘uyanık’ yazısıda gayet net okunabiliyordu’.demişti.(yani öyle yazıyordu gazetede).bu durumda polisler sözkonusu kişinin katil olduğunu anlamışlar .ama nerden anlamışlar şeklindeydi.ben cevabını biliyorum ama hemen vermiyim.arkadaşlar düşünsün.

 2. Adam daha önceden sekreterinin masasından aynadaki görüntüsünün resmini (zamanlayıcılı makinayla) çekmiştir.. buyu gerekli ebatlada büyütüp ayarlayarak aynaya yapıştırmıştır..
  olay günü odasına geçer resimdek, tşortüyle, kimseyle görüşmeyeceğini falan söyler kapıyı kapar…
  resmiyapıştırır, sekreterini telfonl bi tarafa geçic olarak yönlendirir, ama bu yönlendirmenin sonunda sekreterin kendisiyle görüşmeyeceği veya bigi vermesine gerek olmayan bi iş..
  yda sekreteri lavaboya gittiğinde diyelm, kapıyı o aralığa ayarlar resim aynada dışarı kaçar..
  mesai bitince sekreter gider olay saati de geçmiştir zaten..

 3. Olay yerı ıle oda aynı olabılırı 1 nedenı kımseyı ıcerı alamyın buda sunu acıklar katilin olay oncesı hazırlıgını ayna nın gorus acısından gorunmesı normal cunku zaten suclu olay yerınden hıc ayrılmamıstır da ondna xd

 4. Ben masamda çalışırken patronumun aralık olan kapısından onun odasında oldugunu duvardaki aynadan görmekteydim ” cümlesinde onun odasında olduğunu kelimeleri patronu değil cinayeti işaret etmektedir.

 5. Bence patronla sekreter iş birliği yapıyor. çünkü sekreter adamı sadece ofise gelirken gördü ve daha sonra görmedi o ayna işide bence yalan çünkü hangi iş yerinde çalışan bi patron uyanık yazan bi tişortle iş yerine gelebilir. bide adam calışırken sekreterinin onu gördüğünü nerden biliyo

 6. Patron hem odada hem olay yerinde nasıl oluyor..

  anlatayım
  patron sekretere odasına kinsenin girmemesini söylüyor ve aynanın karşısına kendi büyüklüğünde bir fotoğraf koyuyor(aynanın biraz karşısına)ve sekreter baktığında onu odasında olarak görüyor(sanıyor ama değil)
  ve adam o anda kaçıyor ve cinayet işliyor..

 7. Kinci bir aynadan yansıyan görüntü tersten değil düz okunur aynaya bakıldığında patronda olay yerinde bir ayna kullanarak kendisini ofisteki aynaya yansıtnış böylece hem ofiste olduğunu ispatlamış hemde cinayeti işlemiştir.uyanık yazısı düzgün okunuyorsa cevap budur.

 8. şimdi soruda bence ifade edildiğine göre hem olay yerinde hemde ofiste nasıl olabilir diyosa demek ki cinayet farklı bir yerde işlenmiştir zaten cinayet ofis yeri olsaydı ben olay saatinde ofisteydim sekretetimde bu durumu gördü diye bir ifade kullanmazdı.polis patronu tutuklar içeri tıkardı. sekreterin verdiği ifadeden yola çıkılarak aynadaki yansıma sonucu t-shirtteki yazıyı gayet net okuyamaz (yapılan baskılar bazı günümüz t shirtleri hariç) genelde baskısı aynada ters olarak görülmeli normali bu sekreterin bu durumu düz görme sebebi adamın kendi yansımasını sekreterin göreceği şekilde ayarlamış olmasından kaynaklanıyordur patronu gidip cinayeti işlerken sekreterin onu orda görüyor gibi zannediyor olabilir..

 9. Arkadaşlar ayrıca polis cinayet saatini söylemiyor ki. halbuki konuşmalarında olay saati diyorlar. polis öyle bir bilgi vermiş mi yazmıyor o zaman daha ne düşünüyoruz ki. ikisi de yalan söylüyor.

Bir cevap yazın