İmkansız Aşk

Bir ülkenin prensi ve başka bir ülkenin prensesi birbirini çok seviyormuş ama iki ülke savaşa girmiş. Prens prensese bir mektup yazıp bunu güvenli bir şekilde göndermek istemiş. Ülkenin en iyi çilingircisini çağırtmış ve bir kasa yaptırmış öyle bir kasaki kilidi ne maymuncukla ne de başka bir şeyle açılıyor, bir tek prensteki anahtar açıyor. Sonra bu kasayı prensese göndermiş.Prenses ise bu kasayı açmanın yolunu bulmuş ve açmış.Sizce nasıl açmıştır?

Author: bay ay ku

hakkımda konuşmayı sevmem

35 thoughts on “İmkansız Aşk

 1. 1. ihtimal: (kelime oyunu oldugunu varsayarak)
  [ kasayi sadece prensteki anahtar acabiliyormus. ] prensesin bir veya birden fazla erkek kardesi vardir, onlardan herbiri birer prens olduklarindan, anahtari onlardan birinden temin ederek acmistir.

  2. ihtimal: (kelime oyunu yoksa)
  prenses anahtarin prenste oldugunu ve sadece o anahtarla acilabilecegini bildigi icin, bu kasayi aldiginda “yanima gel” mesajini almis olabilir.

 2. ülkenin en iyi çilingircisini çağırtmış ve bir kasa yaptırmış öyle bir kasaki kilidi ne maymuncukla ne de başka bir şeyle açılıyor, bir tek prensesteki anahtar açıyor.
  zaten cevabı yazmışsın

 3. Birtek prensteki anahtar açıyor demiş prensesteki değil.benim düşüncemde:dtabiiki de oda bir açılmayan kilit takıp prense gönderir. prens kendi kilidini açıp prensese yollar.prenses kilidini açar ve güvenlice mektubu okur?.

 4. Prenseste açılamayan kasa, prenste de bir anahtar vardır. sorun bu anahtarın nasıl alınacağı dır. prenses, anahtarsız da kilitlenen bir kasa yaptırır. anahtarı kendisindedir. bu kasayı prense gönderir. prens, içine anahtarı koyup kilitler. prensese gönderir. prenses kendi anahtarıyla kasayı açar. içinden prensin gönderdiği anahtarı alıp açamadığı kasayı açar.

 5. Prenses kasaya bir kilit yaptırır kilitler ve prense gönderir prens kendi kilidini açar ve kasayı geri gönderir prenses de kendi kilidini açıp mektubu okur. eğer prenses de prense mektup gönderirse kendi kilidini kilitler ve prense gönderir prens de kendi kilidini kilitleyip prensese gönderir prenses kendi kilidini açar prense gönderir prens de kendi kilidini açar ve prensesin mektubunu okur.

 6. Prenses kasayı prense gönderir. prens kasaya aynı kilidin farklı bir anahtarla açılanını takıp prensese gönderir. prenses kendi kilidini açıp kasayı geri gönderir.prens kendi kilidini açıp içindeki mektubu okur. :d

Bir cevap yazın