İki Kadın

Bir gün iki kadın oturuyormuş. Ve karşıdan uzun yıllar boyunca görmedikleri iki adam geliyormuş. Ve kadınların ikisi de;

“aaa karşıdan gelenler kocalarımız” (Evet ikisininde kocaları)

“aaa karşıdan gelenler kocalarımızın babaları” (Evet ikisinin de kocalarının babaları)

“aaa karşıdan gelenler çocuklarımızın dedeleri” (Evet ikisinin de çocuklarının dedeleri) demişler..

Bu kadınlar ve karşıdan gelen adamlar kimler?

Author: ozlemerdi

10 thoughts on “İki Kadın

 1. Ne komik bi soru bu ya :)
  kimin eli kimin cebinde belli değil…
  eğer babalık kan bağıyla tanımlanıyosa cevabı bulamadım umarım türk örf ve aile yapısına uygun bir cevabı vardır yoksa telekomünikasyon iletişim başkanlığı ilgili sayılı mahkeme kararıyla bu siteye de bi el atar sebebi sen olursun.

 2. Adamlar gerçek kocaları, yıllar önce erkek çocuklarını bırakıp nereye gitmişlerse (eskiden savaş olabilir)bu çocuklar yeterince büyümüş kadınlarla evlenmiş olmalılar:))
  bu soruyla ilgilenen varsa bir insan kendi kendinin büyük babası olabilirmiyi sorgulayabilir.
  çocukluk dönemlerimizin klasik sorularıydı…

  1. Bu tür bi yaklaşımda karı-kocalık ilişkisinin zaman içinde birebirlik özelliğinin olmaması gerekir ya da daha açık söyleyeyim;

   herhangi bir t anında,
   bir erkeğin/kadının birden fazla kadınla/erkekle karı-kocalık ilişkisi kurabiliyo olması lazım.

   benim anlayışıma (medeni hukuk çerçevesinden bakıyorum) göre bu mümkün değil. soruda ikisi de kocaları deniyosa şu an onlar arasında karı-kocalık ilişkisi olmalıdır. eskiden kocasıyken eğer başka birisiyle evlenmişlerse artık onlar kocaları olamazlar.

   ———-

   bir kişi kendi kendisinin büyükbabası olabilir mi?
   eğer burada birisiyle evlenmek onun çocuğunun babası olmayı gerektirmiyosa (babalık için kan bağı aranıyorsa) bu mümkün değildir.
   doğum tarihlerini zamana bağlı azalmayan birer fonksiyon olarak düşünürsek herhangi bir t1>t2 için f(t1)<f(t2) olamayacağına göre, kimse kendisinin babası , büyükbabası vb. olamaz.
   yukarda yazdığımın aksine bir kadınla evlenmek o kadının başka bir erkekten olan çocuğuna baba olmayı sağlıyorsa söyleyecek bişey yok sadece bu durumda istediğin kişinin istediğin bişeyi olabilirsin.

   1. Yaptığın açıklamalar doğrudur yuckfou bu soruların üretildiği tarihler açısından düşünüldüğünde kanbağı ve medeni kanun çerçevesinde bakmamak gerek, kaldıki cevaplarda herhangi bir ahlak suistimali veya küçük düşürücü sosyal eylem yoktur.
    medeni hukuk günümüzde belli bir süre maazeretsiz yok olan her hangi bir eşin (kriterler oluşuyorsa) gıyabında boşanma hükmü verebilir. bu tür sorular zamanında birazda mizahi ince kurnazlıklar taşıdıkları için oluşturulmuşlardır. gerçek anlamda hiçkimse kendisinin büyükbabası olamaz,yada dediğin gibi herhangibirinin her şeyi olabilirsin:))
    matematik doğrulama mihenginin tartışılmaz bilgesidir,

 3. Kadınların biri gelin biride kaynanadır.kaynananın oğlu gelinin kocasıdır.kaynananın kocası gelinin kayın pederidir(babası sayılır)gelenlerde baba oğuldur…gelinle diğer kadının oğlu evlenince onlarda uzak bir yere taşınmışlardır.böylece gelin kayın pederini, kaynanada oğlunu görmemiştir…

Bir cevap yazın