17 thoughts on “Hangi Ülke?

 1. Orün mu? tabi böyle bi ülke varsa :d bunuda şurdan çıkardım

  zimbabwe ? myanmar ? ekvador – ürdün ? uruguay
  we ar-e or ün u

  we—-are—-orün-u(you anlamında) böyle egzantirik egzotermik jojova çiçeği tadında bir cevap.kesinlikle abarttığımdan eminim.

 2. Hırvatistan ,
  arjantin veya
  pakistan

  olabileceğini düşünüyorum. benim düşündüğüm kurala uyan belki başka ülke de vardır ama ben bunları bulabildim.

  tüm dizi sorularında olduğu gibi benim düşündüğümden farklı bir kural da muhakkak olabileceğinden artık soruyu ilk üretenin insafına kalmış bir durumdayız.

  1. Soru bana has bir soru önce onu belirteyim.kendi imkanlarımla oluşturduğum başka bir yerden almadığım özgün bir soru.cevaba gelince ? yerine gelebilecek ülkelerin tamamı isteniyor.10 dan fazla cevap gerekiyor bunun için.

 3. Bulunan ülkrlere ek olarak kuveyt ve vanuatu demek istiyorum. vanuatu diye bir ülke duyulmamış olabilir ama okyanusya açıklarında bir ada ülkesi.diğer ülkeleri merak ediyoruz bu arada.

 4. Arkadaşlar önce ortak kurala varsak daha iyi çözeriz soruyu alinin aklına gelmeyen velinin aklına gelir belki.(yani bi örnek çıkarttım)kuralları sırayla yazalım arkadaşlar:

 5. Ve bir de christmas adası diye bir ülke buldum ama bu bulduğumuz kurala uyan 10 adet ülke var.bu kural ile birlikte başka bir kural ile eleme yapmamız gerek anladığım kadarı ile.çoğu ülkede aynı harflerden var çünkü..düşünüyorum bakalım bu 10 ülkeden hagisi gelecek oraya?

 6. Dizi sorularını sevmem ama bu soru güzel olmuş.cevabı sağlayan çok ülke var.demekki başka bir kural daha var.o yüzden ülkenin içinde aynı harften olmaması gerekiyor.her harfı farklı olan kuveyt bunu sağlıyor.yanılıyor muyum? cevap kuveyt

 7. 6. Harfi T olan bir ülke tabiki de :)

  1. kelimenin 1. harfi Z
  2. kelimenin 2. harfi Y
  3. kelimenin 3. harfi V
  4. kelimenin 4. harfi Ü
  5. kelimenin 5. harfi U

  Dolayısıyla 6. kelimenin 6. harfi T olacak.

  Böyle bir sürü ülke var ama benim cevabım İNGİLTERE.

Bir cevap yazın