Ev Sahibi

Bu ay sonu hiç param yoktu.Çaresiz printerda 5 tane 10 liralık banknot bastım çokda güzel oldu ilk olarak bankaya olan 10 liralık borcumu ödemeye gittim bankadakiler tipimden süphelenmiş olacak parayı uzun uzun incelediler neyseki parayı kabul ettiler artık çok rahattım çünkü 60 yaşındaki ev sahibimin kalpazanlığımı anlamasını imkansız görüyordum 50 lirasını ev sahibine verdim eve gittiğimde kapımda polisler bekliyordu onları gönderen ev sahibiymiş.

Soru: Sizce nasıl anladı?

Author: mamamia

18 thoughts on “Ev Sahibi

 1. Sende basta 10 lira wardi printerden cikardiktan sonra 1 gercek 5 sahte 10liran oldu bankaya gercek olani verdin ve anlamadilar çünkü gercek ev sahibine ise sahte 5 tane 10 lira verdigin icin anladi ve polisler geldi ;)

 2. Sorunun karısık kısmı bence surda;printer dan zaten 5 tande 10 lıralık banknot cıkarıyor. 10 lırasını bankaya verırse gerıye 4 tane 10 tl lık banknotu kalıyo yanı 40 lırası. ancak orada ew sahıbıne 50 lırasını verdıgını soyluyor.. bundan sonrasını da bulamadım=)

 3. Tabiii 5 tane onlira basmıştı. tabii yanlışlıkla birini 20 lira basmadıysa. veya
  paranın bir tanesinin 1 yüzünü bir kağıda diğer yüz<ünü başka kağıda basmış olabilir.

 4. şuda olabilir banka sahte olduğunu anlamış polisi göndermiş. polisde adres sormak için ev sahibini kullanmış olabilir. bu arada ev sahibine 50 lira borcu varken 40 lıra ödemişde olabilir

 5. Ya bence elliyince anlaşılır bankaya gerçeği verdi adam eline sahteleri alınca anladı ama adam kaçmasın bilmediğim bi yere gitmesin polise haber vereyim gidince dedi içinden aldı ve sonra polise haber verdi, ayrıca bu olayı sen gerçektenmi yaptın:d

  1. Haklısın polislerin bankayla ilgisi yok.10 tl bankaya verirsen 40 tl len kalır.40 tl ile 50 tl lik borcu ödeyemezsin.yani polisi kadın çağırmıştı nedeni ise tam ödemediği için

 6. Öncelikle yorumları okudum doğru cevabı bulamadım.Geç olsa da cevabı vereyim.5 tane aynı 10 liralık banknot bastıysa bunların seri numaraları aynıdır.Banka tek banknot aldığı için seri numaralarının aynı olduğunu anlayamamıştır.Ama 4 banknot alan (yada 5 hata soruyu soranda polisler eksik olduğu için gelmez ev sahibi baştan söyler eksik olduğunu)ev sahibi seri numaralarındaki garipliğin farkına varmıştır.Bu nedenle anlamıştır.

 7. Hiç parası olmadığından soruya şöyle bakalım
  10 liraların seri numaraları aynıdır Banka tek banknot aldığı için bunun farkına varmamıştır fakat ev sahibinde 4 banknot olduğu için bunu polise şikayet etmiştir ….

Bir cevap yazın