49 thoughts on “Esrarengiz Ölüm

 1. ınş. güzide deyimlerimizden biri cevap değildir. eğer cevap düşündüğüm şeyse, artık deyimlerimizin bu tür sorularda maymun edilmesinin önüne geçilmesini istiyorum :)

 2. Tuğla düşerken kahramanımız kaldırımdan inmiş ve kendisine bir araba çarpması sonucu ölmüştür. bu arada tuğla da yerde cansız yatan kahramanımızın kafasından bir karış yukarda olan kaldırıma düşmüştür.

  1. ınşaatcılar duglanın altına civimi yapıstırıyor arkadasım tugla dusmus boyle cevapmı olur =) cevap aklı bir karıs havada oldugundan ama buda sacma birsey iste boyle soruları niye ekliyorlar anlamıyorum

 3. Soru aslinda, bilinc alti minciklamasi yonelik bir soru. Yani, soruda, soyle bir intiba verilmeye calisilmis; tugla dusuyor, ve adam tuglanin dusmesi nedeniyle oluyor ama tugla bir karis havadayken, adam oluyor. Bu nasil olur gibi bir beyin gidiklamasi yansitilmaya calisilmis.

  Burada, boyle tanimlanabilecek, pek cok senorya uretibelir.
  Bunlardan bir kaci; (Tabii, “neden?” derken, “bu nasil olmustur?” sorusu kast edildigini varsayiyorum)
  Tuglanin olume sebeb olamasina yonelik olasili bir kac senaryo (Tugla ve adam iliskisi)
  1- Tugla duser, adamin kfasina vurur, adam yere duserken, tugla admin kafasinda durmuyacagina gore, kendisi bir sonraki noktaya dogru yol alir; ve adam yere bir seksen yere serildigi anda, tuglamizda, yakindaki, bir insaat malazemesinin uzerine konuslanir, ve adam hayatini kaybettiginde, tugla, bir karis yukaridadir.
  2- Tugla duser, insaat malzemesine carpar, oradan ziplar, yolda gecen adamin kafasina carpar, adam yere yigilir, fakat tugla, hava ziplamistir, tekrar yere dogru sorti yaparken, adam mefta olmustur.

  Tuglanin dolayli yoldan sebeb oldugu senaryolar (tugla adam korelasyonu)
  1- Tugla duser, yol uzerindeki, bir kalasa carpar, kalas tugla ile birlikte yerinden, kalas yolda gecen adama carpar, adam yere yigilir, kalas uzerindedir, ve onun uzerinde, tugla vardir.
  2- tugla, makaraya bagli harc teknesinin icine duser, teknenin makaraisi bosalir, yolda gecen admin userine duser, adam yigilir ve uzerinde harc teknesi ve ounu icinde tugla vardir.

  Tuglanin neden olmadigi senaryolar. (tuglanin dusmesi ve admin olmesi baglantisiz fakat es zamanli)
  1- Tugla duser, tam bu esnada, yolda gecen adam yoldaki muz yuzunden kayar, kafasini yere carpar ve tugla havada iken, adam meftadir.
  2- adam, sinirlidir, gelen gecene catmaktadir; yolda gecenlerden biri de, karsilik olarak ona karsi sevgi gosterisinde bulunur; tam bu esnada, insaat ustamiz, ‘leyn noluyor orda!’ nidasi atarken, elindeki tuglayi dusur; ancak, sevilmenin agir darbesi sonucunda, basinda cop kutusu ile adam yere yigilir, ve bu esnada, tuglamiz, yere dogru, yercekimin dayanilmaz cazibesinin etkisiyle, cop tekenekesinin uzerine konuslanir.

  Goruldugu uzere, cok degisik senaryolar uretilebilir.

 4. -adamın teki yolda yürürken ölmüş! neden?
  -bilmiyorum neden?
  -bi de tuğla var
  -ne olmuş tuğlaya
  -adam öldükten sonra tuğla 1 sn sonra donk kafaya!!!
  -yapma ya
  -valla aynen donk..ama adam ölmüş zaten
  -belki adam tuğlayı görünce baş kaldırmıştır?
  -yok yok
  -o zaman tuğla adamın aklını başından almıştır?
  -adamın aklı karışıkmış alamaz!
  -kaç yaşındaymış ?
  -akıl yaşda değil baştadır.
  -en başta mı?
  -boy sırasına göre
  -son birim!

 5. Olayı dışarıdan gözlemleyen biri, yardım olsun diye zaman makinesini çalııştırır. iki cismi aynı anda zamanda yolculuk yaptıramayacağından öncelikle tuğlanın hareketini birkaç salise geri alır,bunu karşıdan gözlemlediğinizde sorudaki durum ortaya çıkar.

 6. Arkadaşlar burada adam ve tuğla aynı hizadalar demiyor. yani adam 10 metre ileride olabilir. tuğla da düşeceği nokta itibariyle adamdan o kadar geride olabilir. adamın boyundan bir karış yukarda olması aynı hizada olduklarını göstermez. adam yaşlıysa kalp vardır 10 metre ilerde nüks etmiştir, yada araba çarpmıştır. yok değilse tuğladan önce başka bir alet düşmüş te, onun öldürme etkisi tam da tuğlanın bir karış kala mesafesine ve zamanına denk gelmiş ola da bilir. işte beceriksiz amele bir tuğlaya sahip çıkmıyor..

  1. Tuğla adamın ensesine çarpar(insanların ensesinde çok önemli bi damar var,ismini hatırlamıyorum ama bi darbede insan 1-2 saniyede ölebiliyor, o noktaya düşer tuğla) kafasına çarptıktan sonra biraz yukarı sıçrar adam o sırada yere düşer tuğla da adamın kafasına 1 karış kala adam ölür

 7. Arkdaşlar size bir ipucu vereyim; tuğla ile adamın arasında 1 karış var . ama tuğlanın adamın üstünde olduğu ne malum? belki adamın kafasına bir karış kalmıştır ama tuğla aşağıdayken bir karış kalmıştır :d ? açıklayayım: ( adam zıpların farklı bir versiyonu )
  adama tuğla çarpar. adam can havliyle yukarı zıplar. bu sırada zıplarken tuğla ile arasında 1 karışlık mesafe açılır. yani adamın kafası yukarıda olacak şekilde 1 karış ?? yani yukarda olduğu ne malum ?

Bir cevap yazın