Dedektif

Dedektif, yardımcısına.Bu akşam saat 9`da benim evime gel, ama bana geleceğini kimseye söyleme ve seni eve girip çıkarken kimse görmesin, diyor.Yardımcısı söylenen saatte dedektifin evine gidiyor.Evde kimse yok .Şöyle bir not yazıp kapının altına bırakıyor.

Dediğiniz saatte geldim. Evde kimse yoktu.Geleceğimi kimseye söylemedim .Eve girip çıkarken kimseye görünmedim.Saygılarımla.

Dedektif ertesi gün yardımcısını işten kovuyor. Neden?

Author: Tam ÖzLeM 'lİk

''Akıllı adamlar söyleyecek sözleri olduğu için, aptallar illa konuşmak zorunda oldukları için konuşurlar. ''

34 thoughts on “Dedektif

  1. Bir not gerekli olan bilgiyi her zaman sunacaktır. o notu dedektifin dışında başka birininde ulaşacağını düşünürsek eve geldiğini direk söylemiş olarak kabul edilecektir.

  2. Dönüşte kimsenin görmediği ne malum cevabına katılıyorum fakat aklıma birde dedektifin yadımcısını takip etme ihtimalini düşünüyorum dedektif evde olmadına göre belki onu takip ediyor amaç kimseye görünmemek ya dedektifte kendini takip eden birini farkedemeyen yardımcısını kovuyor

  3. Oldukça basit, asistan eve kimseye görünmeden girmiş.Ancak evin sahibi dedektif ona evinin anahtarını vermemiş.Demek ki asistan buna rağmen kapıyı bir eşyayla (tel, maymuncuk anahtarı vb.) açmış, bunu anlayan dedektif de bu nedenle asistanı kovmuş :D

Bir cevap yazın