Cinayet Vakası

Bir cinayet vakası işleniyor ve bu olayın nasıl olduğunu araştırmaları için devlet 3 tane FBI ajanı tutuyor.Biri F1 diğeri F2 ve diğeri F3.F1 işlenen cinayetin olduğu 5 katlık iş yerinin bodrumunu ve girişini araştırıyor.F2: 1. ve 2. katı araştırıyor.F3 ise 3. ve 4. katı araştırıyor.5.katı ve çatıyı sağ kalan ajanlar araştırıyor.Fakat ajanların söyle bir huyu var.F1, F3’ü görürse F3 ,F1’i öldürür.F2, F3’ü görürse F2, F3’ü öldürür.Buna bağlı olarak çatı katına F3 çıkamaz çünkü yükseklik korkusu var.Ancak olayın çatı katında sona ereceğini ve belirli miktar ödül kazanacaklarını bilmedikleri için ilk 4 katı ve bodrumu arıyorlar.Şimdi F1, F2 ve F3’ün bulduğu nesneler ile çatıya çıkmalarını sağlayın.

F1: El feneri, Kibrit, Mum, Gaz lambası, Sözlük, Şamdan, Kırık resim çerçevesi.

F2: Kraliçe Elizabethin taçı ve resmi, Puzzle parçası, Yarabandı, Tuvalet kağıdı.

F3: X ray gözlük, Cep telefonu, Mayın bulucu, Telefon rehberi.

Zor gözüken kolay sorumda kafa karıştırmak için bir çok hikaye ve olay vardır.Ancak sizden istediğim herkes F1 ile F2 ve F3’ün bulduğu nesneleri önce kendi arasında birleştirip yorum olarak yazmanız.

Örnek: F1’in mumunu şamdanın içine koyabiliriz.Böylece El feneri gibi bir ışık ihtiyacı giderebiliriz yazabilirsiniz.Bende el feneri gibi olan şamdanı ne yapmanız gerektiğini yorum olarak size söyleyeceğim.Yani nesneleri birleştireceksiniz.Bende birleşince ne olacağını yorum olarak söyleyeceğim.

Yanlız dikkat birbirini öldürenlerin nesnelerini birleştirmeyin :)

Author: blackboy1

10 Kasım doğumluyum.İstanbul'da doğdum Bursa'da yaşıyorum.

18 thoughts on “Cinayet Vakası

 1. F1 elindeki mumu şamdana yerleştirebilir .kibritide hem mumu hemde gaz lambasını yakmak için kullanabilir . böylelikle elinde aydınlatma için kullanabileceği 3 nesne olur . ajanlar birbirlerini öldürüyorlar ama f1 ile f2 karşılaşabilir .yarabandı ile kırık resim çerçevesi yapıştırılabilir hatta kraliçenin resmide içine yerleştirilebilir ama tüm bunlar bana nasıl bir ipucu verir bilmiyorum.

  yardım ??

  1. senin ipucun yarabandı ile kırık resim çerçevesini birleştirdin bir nesne daha lazım ki resim tamamlansın onu bul.Ve F1 ile F2 karşılaşabilir dedin karşılaşırlarsa kraliçenin resmi ççerçeveye yapıştırılır şimdi 1.kattaki Elizabeth’in odasını açtın tebrikler :):) Kraliçe elizabethin odasından sana büyü bir yardım:
   Cep telefonu,Sözlük,X ray cihazı,telefon rehberini elizabethin odasında kullan.Elizabethin odasından 2. kata çıkabilmek için gizli şifreyi bul.Gizli şifreyi 4 haneli bir telefon numarasını arayarak bulabilirsin yani cep telefonundan 4 haneli bir numara ara bu arada Elizabethin çerçevesi,resmi,yarabandı,ve tacın kullanmayacaksın artık :):) Şifreyi BuL !! 4HANELİ UNUTMAAAAA

   1. Ama benim kafam karıştı şimdi . 2. kata çıkmak için şifre istiyorsun . f2 zaten 1 ve 2. katta değilmiydi ??
    öyleyse 2. kat bize açık ama odada kullanmak için saydığın nesneler f3 te . ondan nasıl alıcaz , ya da kimse kimseyi öldürmeden nasıl f3 aşağıya inecek :((

  1. Hepsi birlikte olmayacak zaten kural bu kişinin yan yana gelmemesi lazım sadece birbirini öldürmeyenler yanyana gelebilir ancak ödülü 1 ajan kazanacak bu nedenle 3ü birden çatıya çıkmamalı.

 2. Yarabandı ile sardığımız elizabetin kırık resim çerçevesini, tuvalet kağıdı ile sardığımız içinde mum olan gaz lambası ile odanın duvarına asarız.astığımız yerde asılı bir puzle parçası ve arkasında gizli bir şifre buluruz. bu şifreyi sözlükten araştırırız.sözlük bize şifrenin elizabetin tacını gösterir.tacı takarız elimizde el feneriyle yukarı çıkabiliriz.

  nasıl hikaye ama tamamen hayal ürünü…

 3. Kardeş ben cep telefonunun c si 2 numaralı tuş xray ın xi 9 nolu tuş telefon rehberinin t si 8 nolu tuş sözlüğün s si 7 nolu tuş bunlarmı yardım bekliyorum eğer değilse lütfen bu katı nasıl geçeceğimiz hakkında daha iyi bir bilgi veriniz

 4. bence cevap f1 f2 nin yanına çıktığında gereksiz malzemeleri bırakıyor ve ışık kaynakları elinde kalıyor ve f3 ten kaçmak için ışığı kullanıyor aynı şekilde f3 te f 2 den kaçabilmek için x-rey gözlüklerini kullanıyor ve onu görüyor bence başka eşyaya gerek yok :P

Bir cevap yazın