Çalışkan Vatandaş

Yağmurlu bir günde çok yoğun iş stresi altında ama çok iyi niyetli çalışkan bir vatandaş tam mesai bitiminde akşam mesaisine kalacağını öğrenince iyice strese girer ama yapacak birşey yoktur akşam mesaiside bitince paydos edip dışarı çıkar ama maalesef dışarıda yağmur olaanca şiddetiyle artmış ve adamcağız sırılsıklam ıslanarak son otobüse yetişmek için koşar adımlarla durağa gelir otobüs gelir ama o da ne bir bakarki içerisi tıklılm tıklım dolu üflesede püflesede zor otobüse biner ve eve doğru yola koyulur adamın evi bir köprünün hemen önündeki durağın olduğu yerdedir adam durağına gelince iner ve o müthiş yağmurun altında sırıksıklam bir vaziyet eve doğru yürümeye başlar tam bu sırada köprünün üstünden geçen otobüse bir yıldırım düşer ve herkes ölür adamda tüh be keşke inmeseydim der acaba neden böyle söyler?

Author: Tam ÖzLeM 'lİk

''Akıllı adamlar söyleyecek sözleri olduğu için, aptallar illa konuşmak zorunda oldukları için konuşurlar. ''

14 thoughts on “Çalışkan Vatandaş

  1. Gamzeee ve TuruncU’ya katılıyorum adam inmeseydi otobüs durmayacak ve normal yerinin biraz daha ilerisinde olacaktı.Yıldırımda otobüsün biraz daha gerisinde olcaktı…Bu daha mantıklı

  2. Gamzeee ve turuncu?nun dediği ilk başta mantıklı gibi geliyor, ama şu da var. yıldırım bir elektrik akımıdır ve elektrik akımının gerçekleşmesi için 2 nokta arasında gerilim farkı olmalıdır ki elektronlar bir noktadan diğer noktaya hücum etsin. yani otobüs burada sadece pasif bir hedef değil, yıldırım rastgele ona denk gelmiyor. bir etki-tepki var. öyle olmasaydı yıldırımın her yere düşme ihtimali aynı olurdu ki bunun böyle olmadığını biliyoruz.

    yine de bu soruda bunun bilerek yahut bilmeyerek es geçildiğini düşünüyorum, o yüzden bu soruya beklenen cevap sanırım odur. yani adamın otobüse yıldırım düşmesinde kendisini suçlu hissetmesi.

  3. Bir araba veya otobüsün içindeyken yıldırımdaki elektrik akımı sizi çarpamaz. lastikler bütün akımı üzerine çeker (otobüsteki kimse ölmez. soruda bir hata var, ya da başka “herkes”ten bahsediyor). fakat adam otobüsten inip, suyla ıslanmış yere temas ettiğinde, su elektrik akımını ilettiği için çarpılır.

  4. Çünkü eğer inmeseydi otobüs çalışkan vatandaşımızı indirmekle zaman kaybetmeyecekti. Yani yıldırım düştüğünde, yıldırımın düştüğü yerden daha ileride olacaklardı.

Bir cevap yazın