80 thoughts on “Büyükada

 1. Anladığım kadarıyla
  kediler(45)+aile(5) ve bizim yolcu(1)= 51
  ama bir vapurla bir yakadan öbür yakaya milyonlarca canlı gider. bir insanın sırf ellerinde bile yüzlerce bakteri, bağırsak kurtları, diğer yolcular, vapurdaki böcekler, vapurun suya batan kısmındaki yosunlar, belki bazı yolcuların elinde saksı çiçekleri bile olabilir. soru çok kapalı.

 2. Allahım ya deli olacağım ! ya arkadaşlar hiç mi bu souya benzer bir soru duymadınız? tabikide adaya giden 1 kişidir o da bu hikayeyi anlatan. diğerlerine sadece yol üzerinde rastlamıştır. kaptanı filan nerden çıkarıyorsunuz . onun işi o zaten.

 3. Arkadaşlar adam ve 3 çocuğu iskelede görmüştür onlar gemide değildir eğerki gemide olsalardı yani onlarda büyükadaya gidiyor olsalardı o zaman kaptanla beraber 51 olurdu ama o adam saadece görmüş yani adaya gidenlerin sayısı kaptan+adam=2 kişi gitmektedir.

  1. Ya sorunun kelime oyununu farkedip 1 kişi diyenleri anlıyorum da farklı olmak için neden 2 kişi diyorsun onu anlayammıyorum, madem cevaba hikayeyi anlatan dışında birilerini eklyeceksin bu gemide(vapurda ya da her neyse) tek bu adam ve kaptan mı oluyo , kişiye özel mi bu taşıt.
   işi bu boyuta çekiyosan böyle hiçbir sorunun cevabı verilemez bence.
   ya cevaba 1 deyip geçeceksindir ya da sorunun saçmalığından bahsedeceksindir yoksa bahsi geçmeyen bi kaptanı da sayıya ekleyerek cevabı 2 yapmanın mantığını anlayabilmiş değilim.

 4. Yha vallahi yorumları okudumda kafayı yiyicem galiba yha arkadaslar saçmalamayın lütfennnnnn… adaya canlı olarak 1 kişi gidiyor ,diğerleri ise yolda gördükleri yha.
  bazıları acayip sallamış 50,60,51 =)))yani bide kalkıp saydınız tebrikler bravoo =)

 5. Matematiği pek sevmiyom onun için saymaya uğraşmadım. kaç canlı diye soruyorsa şu yöndende bakılabilir kediler 9 canlı olduğunu varsayın o na göre canları sayın bence

Bir cevap yazın