25 thoughts on “Bir Garip Soru

 1. Yağlı olan elimizi bataklığa süreriz sonra ballı olan elimizi arılara doğru tutarız sonra arılar yaklaşırken elimzi bataklığa sokarız arılarda bizim altımıza hareket edip bizi yukarı çıkarırlar

   1. Evet ya bu doğru olabilir fakat bu sadece batmayı engeller. Bataklıktan çıkmak için pozisyonumuzu değiştirmek gerekir o zaman batarız. Ve ayrıca katılıyorum bencede yağ bal işi şaşırtmaca. Aynı zamanda diğer yorumcuların bazılarının düşündüğü gibi mecazi bir soruda olabilir. Eğer mecazi soru ise yağ ve bal işin içindedir diye düşünüyorum.

 2. Soru biraz kapalı olmuş.. yağ ve bal avuç içimizdemi, yoksa ellerimiz yağ ve bal bulaşığımı yada birer kap içindemi yağ ve bal var?? yada düşünsel olarak mecazi bir soru mu yoksa maddesel bir sorumu?

  bu şartlarda şöyle bir cevap olabilir;
  bulnduğunuz ormandaki ayı nüfus oranı yüksekse ve biraz şansınız varsa ayılar balı sever ve yanınıza gelip bi şekilde elinizden sizi sürükleyebilir.

  mecazi bir soruysa bankadan kredi alıp kurtulabilirsiniz…

 3. Alıntı: zekisagocu25 diyor ki: 04 şubat 2011, 19:26

  cevabını veriyorum:
  bir eliniz yağda falan onlar kafa karıştırmak içindir ama bataklıkta batmamak için sırt üstü durup ayaklarımızı 90 derece duracak şekilde tutarsak batmayız demiş arkadaşımız evet katılıyorum hocamız demişti bize onu çok küçükken hayat bilgisi dersinde hatırlıyorum.

 4. Ya eğer evliyseniz bir eliniz yağdadır öbür elinizde baldadır rahatsınızdır yani ayaklarınız bataklıkta elinizi serbest hale getirmek için karınızdan boşanmanız sonrada kurtulmanız gerekir

  cevap : boşanmak

 5. Yağdaki elimi yağdan çıkarırım bala batırırım ve iki elimle bataklıktaki ayaklarıma bal dökerim.balın akışkanlığı daha yavaş olduğu için batana kadar bir adım atarım.aynı şeyleri tekrar ede ede bataklıktan çıkarım.

 6. Ben olsam yağı ayaklarıma sürer ve kayganlıktan yararlanıp çıkarken balı bir ayını bulması ile de onu bataklığa kadar getirip onun üstüne basıp karaya geri çıkarım… :)

 7. Yağ ve bal enerji yapar bunları yiyip enerji elde ederiz… bu enerjimizi de bataklıktan çıkmak için harcarız… çıkabilecek kadar çabalarız en azından.. bilimsel olarak enerji verdiği kesin… başka bilimsel açıklaması varmı uçacakmıyız yani

 8. bu soru şeye benziyor çocuğun birini padişah yapmişlar çocuk ne derse yapıyormuş halk çoçuk demiş yağ getirin yağ getirmişler bal getirin getirmişler karıştırın demiş karıştırmışlar şimdide ayırın demiş :D bunun gibi bişey soruda bir amaç göremiyorum.

 9. bilimsel olarak cevap verin
  balın ve yağın yoğunluğu çamur yani su dan daha fazla eğer yağ ve balı bırakırsanız kendi üzerinizden yoğunluk artar ve kurtulursunuz biraz kafanızı kullanın.

Bir cevap yazın