41 thoughts on “Ayı’nın Rengi

 1. **ayı beyazdır
  h=1/2 g t^2 den
  yerçekimi ivmesi bulunur yerçekimi ivmesi 10 m /sn^2 bulunur normalden büyüktür
  normal yaklaşık 9,81 kabul edilir demekki kutuplardadır.
  haliyle ayı beyazdır.

 2. M kütlesine sahip bir cisme doğru olan yerçekimi ivmesi:

  mg
  g= ———
  r (kare) den bulunur

  g=yerçekimi ivmesi
  g=cismin ağırlığı
  r=düşme mesafesi
  yer çekimi ivmesi 9.8 dir

  mg
  9.8= ———
  r (kare)
  formülünü uygulayacak olursak ayının kilosu 300 civarı oluyor buda boz ayının kilosuna uyuyor.aynı zamanda bu boz ayıya kahverengi ayıda denilmektedir.cevap:kahverengi biraz saçma oldu ama bu kadar çıkıyo :)

 3. H=1/2*g*t2 ivmeye ve zamana bağlı yükseklik formülünü çözersek bilinmeyen olan g (ivme)=10 m/s2 bulunur. yer çekimi ivmesi sadece kutuplarda 10 m/s2 olduğundan ayının rengi = beyazdır

 4. Güzel soruymuş hehe =) ama soruyu yazan arkadaşa üzülerek doğru cevabın beyaz olmadığını öylemek zorundayım. cevap: imkansız veya dünyadan daha büyük yer çekimi olan bir gezegende yaşayan ilk ayının rengi neyse o =)
  dünyanın merkezine en yakın yer olan kutuplarda bile yer çekimi 10 değildir.(kutupta 9.83) bunun yanısıra bu ayının vakumlu bir ortamda olmadığını varsayarak, hava sürtünmesinide göz önüne almamız gerekmekte ve buda yerçekiminin 10 dan fazla olmasını gerektirmektedir :/ bunlar göz önüne alınırsa cevabımız: ilerde jüpitere gönderilecek olan ilk ayının rengi. veyahut çok derinlerinde kazı yapan insanların orada besledikleri ayının rengi..

 5. **ayı beyazdır
  h=1/2 g t^2 den
  yerçekimi ivmesi bulunur yerçekimi ivmesi 10 m /sn^2 bulunur normalden büyüktür
  normal yaklaşık 9,81 kabul edilir demekki kutuplardadır.
  haliyle ayı beyazdır.

  1. Sen de fiziğin içine ettin ama.yav kitlenin yere çarpma süresine hava surtunmesiz ortama etki ettiği nerde görülmüş.bin ton da iki kilo cisim de aynı anda aynı yükseklikten bırakılırsa yere aynı anda çarpar

 6. Arkadaşlar ayının rengi tabiki beyazdır…
  rengi siyah olsa bile düştüğü esnada korkudan bembeyaz olmuştur ama aşağıda ayının rengi kesinlikle beyaz olacaktır yukarsını allah bilir.

Bir cevap yazın