At Yarışı

İlginç bir at yarışı yapılıyor. Yarışın ilginçliği şurada ikramiyeyi sonuncu gelenen atın sahibi alacak. Yarışa 2 at katılır. Start verilir ancak jokeyler atları sonuncu gelmeleri için hareket dahi ettirmezler.Aradan yaım saat geçer. Seyirciler iyice sıkılmaya başlar. Yarışı düzenleyen adam jokeyleri yanına çağırır ve birşeyler söyler, daha sonra jokeyler hızlıca atlara biner ve finişe doğru ilerlerler. Adam jokeylere ne söylemiş olabilir:?

Author: reis38

22 thoughts on “At Yarışı

 1. Adam jokeylere atlarini degismelerini söylemis.
  cünkü yarismayi kazanacak olan “sonuncu gelen atin sahibi”.
  böylelikle her jokey digerinin atini bitis cizgisine ilkönce getirmek ister.

  saygilar,
  taner

 2. Atları değiştirin,demiştir.
  böylece onlar da değiştirip;diğerinin atını birinci getirmeye çalışmıştır.
  (soruda dediği gibi kaybeden atın sahibi parayı alacak.birbirlerinin atı sonuncu gelirse kendi atları kazanamaz. ama eğer birinci gelirse onlar kazanmış olur.)

 3. Finish e varırlar kazanan kaçar gider sonuncu tabiki kazandım diye orada kalır ve herkes onun atına hücüm eder at ölür ve içlerinden biri derki sağol teşekkürler senin sayende jokey bize at teknikleri verdi

  biraz fıkra gibi oldu ama neyse :)

 4. Benzer soru kralda da vardı kral kızını isteyen üç gence at verir kim sonuncu olursa kızımı ona verecem der atlar takas edilir arka arkaya koşulur vs.
  -jokeylerin atları hareket ettirmemeleri doğaldır çünkü atlarına daha inmemişlerdir neden mi daha sonra adam bir şey deyince atlarına binerler
  -belki de dört nala ters yöne doğru koşuyorlardır
  neden olmasın ki

Bir cevap yazın