26 thoughts on “2 Fare

 1. 2 tane anne var.yani 1.anne yavru farenin annesi 2.faresi anne farenin annesi.toplam 3 fare oluyor.sonuçta anne fare de nine farede anne faredir.
  şöyle bir cevap da olabilir.anne fare hamiledir.karnındaki yavru farede 3. kişidir.3.cevap da şu olmalı. 2 fare de kedi ile işbirliği içerisindedir.
  evdeki kadından kaçmaktadırlar.

 2. Küçük fare henüz işlem öncesi dönemde olduğu için ‘ ben merkezci düşünce ‘ ile kediyi de hesaba katarak üçümüz de kurtulduk demiş.yavru farenin bakış açısı bu…

  1. Aaa süper bi konuya temas ettin tebrik ederim seni..
   bi belgeselde farelerin sayma yetilerinin olmadığını duymuştum..
   hatta anne fare yavrularını tek tek taşıdıktan sonra kalan yavrusu olmadığı halde ilk yere geri dönüyordu. yani kaç yavrusu olması gerektiğini bilmiyordu..

 3. Kedi fareleri yeseydi.
  peyniri de yemiş olacağından
  peynirin zanlısı olarak sadece kedi kalacaktı.
  peyniri yerlerken dediğine göre hala peynir geride kaldı.
  yani suç yok.
  kedi de yaşıyo falerler de.
  fareler ortadan kalksaydı. ev sahibi kediyi de kovacaktı.. :))

 4. Bunlar kendilerini can havliyle yuvadan atmışlar, yani şekerlerini atmıslar. Ingilizcedeki kelime ki türkçede de zaman zaman kullanılır, “bunlar kendilerini can havliyle yuvadan atmışlar”. Kedi kendileri görünce kedileri kovalamayı bırakıp şapur şupur şekerlere dalmış. Yavru fare de “oh be üçümüz de doyduk ve açlıktan ölmekten kurtulduk” manasında kalbi heyecandan pıt pıt atarken öyle cevap vermiş. iyi mi =)

Bir cevap yazın