62 thoughts on “Zeka Bilmecesi

  1. Aynen ben de bunu belirtmek isterim, Bu da sorunun kafa karıştıran kısmı, bu şekilde sorular cok. Aslında gidiyor yerinde “ormana dogru yaklaşıyor” almalıydı ya da “hızla ormana yaklaşıyor” geri dönemiyor, sırtında ne var.

   Fakat yine de paraşüt cevabı doğru diye düşünüyorum.

 1. Adam tabuttadır.ölmüştür.ama gömülmeden öldü sayılmaz.mezarlığa götürülüyordur ve sırtında onu taşıyan insanlar vardır.mezarlıkta ağaçar vardır(yani orman), ayrıca el üstünde taşındığı için adamın sırtı yere bakar ve sırrtında eller vardır.

 2. Herhalde arkasındaki sırt çantasında yiyecek vardır. bu da hayvanların dikkatini çekecektir. evi de ormanın içindedir. yiyeceği bıraksa, yolculuk sırasında açlıktan ölür, ancak evine gitmese soğuktan ölür???

 3. Bence kafa karıştırmak için soru uzatılmış adamın sırtında dar ceket vardır. o kadar dardır ki herif geri dönemiyor dur. çok dar olduğu için nefessizlikten ölüyor dur. ormana gitmesinin sebebi ise belki bir ayı bulurum da ceketi parçalatırım düşüncesidir. bu arada ceketi çıkartamıyor çok dar nasıl giymiş diye sorarsanız ceketi adam zayıfken giymiştir sonra fazla kilo almıştır. çıkamıyordur. ama ceket sağlamdır. yırtamıyor dur.

 4. Adam bırı tarafından sırtından bıcaklanmıstır ve ondan kacmak ıcın ormana dogru gıdıyordur gerı donemez cunkı arkasında bır katıl vardır.olecegınıde bılıyor cunki kan kokusu orman dakı kurt vb hayvanlara cokdan ulasmıstır bıle.hatta kan kaybından da gıdebılır cunkı amacı sadece kacmak bır hastaneye gıtmıyor bu yuzden olecegını bılıyor.ama genede gerı donemıyor sansını zorlamak ıstıyor.

 5. sırtında kendine paralel şekilde duran devasa bir levha vardır. çok şiddetli şekilde rüzgar esiyordur arkasından. bu levha rüzgarın savurduğu büyük taşları engelliyordur. arkasını dönünce taşlar gelip adama çarpacak yine öldürecektir. ama ölümü levha bir süre de olsa engelleyeceğinden dolayı adam arkasını dönmüyordur.

 6. Bence bu adam bundan uzun bir süre önce yaşamış, idam cezasına çarptırılmış bir suçludur. Ve adamın arkasında silahlı askerler ve kalabalık halk vardır. Adam ormana gidiyor çünkü orda asılacaktır.

 7. Soru net değil ne yazarsan o zekayla değil senaryo ile alakalı bir soru uydurun..

  Adam Amazon yağmur ormanlarına gidiyormuş..

  Öleceğini biliyormuş o yüzden Ormanda yabani arıların kovanını çalmış ve sırtına yüklemiş

  Yabani arılar saldırmış bu adama geri de dönemiyormuş

  falan filan ya uydurun gitsin..

Bir cevap yazın