Reklam Alanı

Yol Ayrımı

Bu soru 27 Aralık 2011 tarihinde DisHekimi2542 tarafından gönderildi

Bir yolda gidiyorsunuz ve yol ilerde ikiye ayrılıyor.Bu yollardan biri sizin gitmek istediğiniz doğru olan yol, fakat hangi yol bilmiyorsunuz.Yolun kesişim yerinde iki kişi var ve bu kişilerden biri sürekli yalanları söylerken diğeri sürekli doğruları söylüyor ve bu kişilerden hangisinin doğruyu hangisinin yanlışı söylediğini bilmiyorsunuz.

Sadece 1 soru sorma hakkınız var.Doğru yolu bulmanız için acaba kime ne sorardınız?

Facebook'ta Paylaş

16 votes, average: 3,75 out of 516 votes, average: 3,75 out of 516 votes, average: 3,75 out of 516 votes, average: 3,75 out of 516 votes, average: 3,75 out of 5 (16 Üye oyladı, Ortalama puan: 3,75)
Bu soruya puan verebilmek için üye olmalısınız.
Loading...

Etiketler: , , , , , , ,


“Yol Ayrımı” için 72 Yorum

 1. erdemehmet dedi ki:

  birisine sor dediğini yap baktın ki aradığın yeri bulamadın ğeri dön diğer yoldan git acelen var demiyorki :D

 2. ozgunserim dedi ki:

  “Yanındaki kişiye soldaki yolun doğru yol olup olmadığını sorsam bana ne cevap verirdi?” Sorduğum kişi eğer doğru derse o yol kesinlikle yanlış demektir diğer yoldan giderim.

 3. hukumdar dedi ki:

  Çözüm.:
  ilk aşamada %50 ihtimal var. İkinci aşamada da %50 ihtimal var. bizim kendi başımıza doğru kişiyi ve doğru yolu bulma ihtimalimiz %25. Ya da sadece doğru yolu bulmak istersek ki bizden asıl istenen de bu, o da %50 ihtimaldir. bizden bu ihtimali %100e çıkarmamız istenmektedir. bunun tek yolu olabilir. o da blöfün blöfünü yaparak!!
  random birine; “yandaki kişiye sağdaki yolu sorsam doğru yol olduğunu bana söyler mi?”
  eğer sorduğun kişi doğruyu söyleyen kişiyse, yalan söyleyen için “hayır, sana doğru olduğunu söylemez” der. ve bu ibare doğrudur.öyleyse doğru yol soldaki yol olacaktır.
  eğer sorduğun kişi yalan söyleyen kişiyse, doğru söyleyen için; “evet, sana doğru olduğunu söyler” der ve yalan söyler.bu ibare yanlıştır ve bu durumda da doğru yol sol taraf olacaktır…

 4. erkan baysak dedi ki:

  kardeş bu sorunun cevabı nedir??

Cevap yazın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.