Yangın Var

Bir gemi kazası sonrası 4 kişi okyanusun ortasındaki küçük bir adada mahsur kalır. Ada tamamen kurumuş otlarla kaplıdır. Bir gün sabah kalktıklarında, adanın diğer tarafında yangın çıktığını ve üzerlerine doğru ilerlediğini görürler. Belli bir süre sonra yangın tüm adayı yakıp kül etmiştir ama 4 adam hala hayattadırlar.Bu nasıl olmuştur ?

Not: Yangın esnasında kesinlikle suya girmemişlerdir.Kaya vb. cisimlerin üzerine çıkmamışlardır veya altına saklanmamışlardır.Bu, Avustralya’da kullanılmış gerçek bir yöntemdir.

“Yangın Var” üzerine 124 yorum

 1. Ateşin geldiği yon kuzey olsun yanmayan bolge de güney diyelim.

  k__*______________*______________*________g

  yangın 4 adam henüz yanmayan
  bölge

  4 arkadaş gider yanmayan bölgeyi yakar
  yangın kuzeyden güneye gelirken
  bu arada ateşe verilmiş bolge de yanar.nihayetinde yangınla yakılan bolge arasındaki arkadaşlar yavaş yavas angınla birlikte yaktılkarı bolgeye ilerlerler sonunda biraz yanık kokar bide yiyecek bişey kalmaz elle balık tutar suşi yerler…………

 2. Bunu da duymamış değilim. arkadaşlar ben tek bir siteye bağlı kalmam, ben zeka soruları sitelerinde dolaşıp bu soruların cevaplarını buluyorum. ve tabii bu da var.
  cevap şudur: yanan bölgenin zıt (karşıt) (örneğin;kuzeyde ise güneyi doğuda ise batıyı gibi) yakarlar.
  yangın oraya gelene kadar kurtulurlar.
  arkadaşlar soruyu yazanlar cevabı da yazsa olmaz mı….???

 3. Bir yangına karşıt yangın çıkartırsan diyer yangının yakacağı çalı çırpı vb şeyeri yakmış olursun ve diyer yangının yakacak olduğu odun vb şeyleri yakamayıp senin daha önce yangın çıkarttığın yerde durur.

Bir cevap yazın