Yalan Söyleme Günü

Pazartesi, salı, çarşamba: Bu üç gün kadınların yalan söyleme günü.

Perşembe, cuma, cumartesi: Bu üç günde erkeklerin yalan söyleme günü.

Pazar: Her ikisinin (erkek ve kadın) ortak olan doğru söyleme günü.

Soru: Erkek diyorki:ben dün yalan söyledim diyor.Kadında bende diye cevap veriyor.Bu gün hangi gündür?

Author: __MERT__

49 thoughts on “Yalan Söyleme Günü

 1. Perşembe çünkü perşembe günü erkekler yalancı olduğu için erkek yalan söylüyor kadınlar ise perşembe günü doğrucu olduğu için çarşamba günü yalan günleridir ki çarşamba günü yalan söylediğini doğrucu gün olan perşembe günü ifade etmiştir

    1. Hayır canım her ikiside pazar yalan söylemiyor. doğruyu söylüyorlar. dikkatli okumuyorsun.fettahbelge sana da katılmıyorum. çünkü yukarda kadınların perşembe günü doğru söyledikleri yazmıyor. yalan söledikleri de yazmıyor. doğru söyledikleri tek gün pazar ikiside aynı şeyi söylediğine göre ,doğru söylüyorlar. demek ki bu gün pazar.

    2. ögür arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:”dün doğru söyledim.”
     derdi.

   1. Ama mervecim.ogün pazarsa kadınlar dün yalan söylememiş oluyor soruyu biraz daha dikkatli okursan…bu soruyu bir yerde daha okumuştum.ama cevabı söyleyip tadını kaçırmayacağım.
    isteyen varsa yorum olarak yazsın.ben cevabı yazarım.

   1. Mahmut,eğer cuma olsaydı erkek yalan söyleyip:”dün doğru söyledim.”derdi.ayrıca kadın da doğru söyleyip:”ben dün doğru söyledim”derdi.yani cevabın her yönden yanlış.

 2. Cevap perşembe: çünkü erkekler için perşembe doğru günü çarşambada yalan günü. çarşamba yalan söylemiş ve perşembe günü doğru söyleyerek dün yalan gününde yalan söylediğini söylüyor. kadın için de perşembe yalan, çarşambada doğru günüdür.kadında çarşamba günü doğru konuşmuş ve perşembe günüde yalan söyleyerek dün yalan söylediğini söylüyor…………..:)

  1. Bence perşembe çünkü:perşembe günü erkeklerin yalan söyleme günü ve y dün yalan söyledim diye yalan söylüyor.kadın ise bende dün yalan söyledim diyor.dün dedigi de çarşamba günü yani kadınların yalan söyledigi gün kadın dün yalan söyledigini itiraf ediyor.adam ise yalan söylüyor…

  1. Filizz arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:?dün doğru söyledim.?
   derdi.

  1. ögür arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:?dün doğru söyledim.?
   derdi.

  1. Fenci_09 arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:?dün doğru söyledim.?
   derdi.

 3. Perşembedir erkek ben dün yalan söyledim sözüyle yalan söylemiş halbuki erkek çarşamba günü doğru söylemişti kdında perşembe günü doğru söylüyor ve ben dün yalan söylemiştim diyor ve bu gün perşembeyse kadının doğru sölemesi gerekir ve cidden de doğru sölmiş yani:d

 4. Perşembe günü diolar.çünkü erkek perşembe günü bn dün yalan söledim diosa çarşamba günü onun yalan söleme günü değil yalan sölemiş oluyo ztn perşembe günüde onun yalan söleme günü kadın bn dün yalan söledim diosa perşembe onun yalan sölememe günü yani doğru sölüo çünkü dün yni çarşamba günü onun yalan söleme günü

 5. Evet perşembe günü söylüyorlar çünkü.o gün erkeğin yalan söyleme günü bu nedenlede “ben dün yalan sötledim” diye bir yalan söylüyor.fakat perşembe günü kadının doğru, çarşamba günü ise yalan söyleme günü olduğu için kadında “bende” diyerek doğru söylüyor.yani adam duğru kadın yalan söylüyor;)
  i

  1. Gamzeee arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:?dün doğru söyledim.?
   derdi.

 6. Bence perşembedir. çünkü ;

  bugün perşembe olursa adam dün yalan söyledim derse yalan olur çünkü çarsamba kadınların yalan söyleme günü. kadında bende diyerek dogruyu söylüyor çünkü o carsamba günü yalan söyledi. yani persembe gününde kadın dogruyu erkek yalan söylemiş oluyor.

  1. Miray arkadaşım.pazar ikisi de doğru söylüyor.ayrıca pazartesi ise kadın yalan söylemeli.yani pazar yalan günü olsaydı da cevabın doğru olmazdı.çünkü;kadın yalan söyleyip:?dün doğru söyledim.?
   derdi.

 7. bence pazar. yanlışa -,doğruya + diyelim
  Erkek Kadın
  pzts +,- –
  salı +,- –
  çarşamba +,- –
  perşembe – +,-
  cuma – +,-
  cmts – +,-
  pzar + +

  benim sorudan anladığım bu yani pzts,salı,çarşamba erkeğin; perşembe,cuma,cmts kadının kesin olarak yalan mı doğru mu söylediği bilinemez. bu yüzden pazardır çünkü o gün ne söylerlerse doğru söylemek zorundadırlar.

 8. adam pazar günü gece yarısına yarım dakika kala cümleyi söylüyor, kadın “ben de” demeden hemen öncesinde gün dönüyor adam pazar söylediği için itiraf, kadın pazartesi söylediği için yalan olur.

 9. Cevap Perşembe.
  Erkek ben dün yalan söyledim demiştir. Halbuki söylememiştir, yani şu anda yalan söylüyordur.
  Kadın ben dün yalan söyledim demiştir. Dün yalan söylemiştir, yani şu anda doğru söylüyordur.

Bir cevap yazın