119 thoughts on “Müslüman mı? Hristiyan mı?

 1. Müslüman mı? hristiyan mı?
  demişsiniz ama .
  bana kalırsa bu adam budist olabilir.
  budistlikte başka dinlere saygı , hizmet vardır.
  ve budistliğin esası başkalarına hizmet etme inancıdır .
  yanlızca bir tahmin :)

 2. Kilis’in bir şehir olduğu ve burada kelime oyunu olduğu varsayılırsa adam müslüman….. Ha kelime oyunu yok adam hem cami hem de kilise yapmışsa o iş değişir… Adama sormak lazım… :)

 3. Bu sorunun cevabı kesin olarak bilinemez, çünkü;

  Adamın kilise veya cami yaptırması tabi ki dini hakkında bize kesin bir bilgi sunmaz..

  Ayrıca Hem İstanbul’a hem de Kilis’e birer adet cami yaptırması da dinini göstermez. Adamın mesleği mimarlıktır para kazanmak için yaptırmıştır. Dinsiz bile olabilir..

 4. Tamam kabul kelime oyunu var. ancak mantıken soru sıkıntılı. zira ben herhangi bir dinin tapınağını yaptırdığımda bu demek midir ki ben o dine mensubum? tapınak yaptırmak için o dine mensup olunma ön koşulu olduğunu sanmıyorum. sevgiler

 5. Adam yurtdışından dönmüştür. denildiği için anayurdunun türkiye olduğunu söyleyebiliriz.
  yurt dışında kiliseler mevcuttur bu yüzden adam yurtdışında gördüğü kiliseden etkilenmiş olabilir.
  bu etkilenme sonucu ülkesine bu kiliseyi getirmeye çalışmıştır.
  yani adam; hristiyanlıktan etkilenmiş bir müslüman olabilir.

 6. Bence müslüman neden diyecek olursanız diğer dinleri kabul eden ve hoşgörüyle yaklaşan bi tek islamiyet vardır.hristiyanlar ve diğer dine mensup kişiler sadece kendi dinlerini ön planda tutar.

 7. Bu adam her halde müslüman. Eğer kelime oyunu varsa zaten 2 cami yaptırdığı için müslüman.Eğer bir cami ve bir de kilise yaptırdıysa İslam da diğer insanlara saygı vardır yoksa Osmanlı zamanında bütün kiliseler kapatılırdı hatta müslümanların bu saygısından dolayı müslüman olanlar bile olmuştur yani bu adam kilise yaptırdıysa da müslüman. Bazı arkadaşlar demiş ki mimar olupda yaptırmış olabilir o yüzden bilemeyiz eğer mimar olup yaptırmış olsaydı soruda yaptırmış demez yapmış derdi. Biz Mimar Sinandan bahsederken yaptırmış mı diyoruz yapmış mı diyoruz.

 8. Giderken Müslüman fakat döndüğünde Kesinlikle hristiyandır.

  Çünkü , Müslüman olan ve ve ülkesine dönünce de Müslüman olmaya devam eden neden kilise yaptırsın , iki tane yaptıracaksa ikisini de cami yaptırır..

  Ama giderken Müslümandı fakat ülkesine dönünce Hristiyan olduğu için Müslüman olan ülkeye kilise yapabilmek için birde cami yapması gerektiğini anladı çünkü yekten bir tane kilise yaptırsaydı toplumun baskısını alırdı ama camiide yaptırınca hem kilise hemde toplumun sempatisini almış oldu. Döndüğünde Müslüman olmaadığı ve giderkende Hristiyan olmadığı kesin.

  DEMEK Kİ GİDERKEN MÜSLÜMAN DÖNERKEN HRİSTİYANMIŞ ADAM.

Bir cevap yazın